Contact center: +34 (660) 020-960 - Email: info@platjadarochessclub.cat
Super User

Super User

RONDA 8

25 Desembre 2016

12/03/2017 - 09:30

6 Gerunda B - Platja d'Aro  4
Lloc de joc: Club d 'Escacs Gerunda
C./
Saragossa, 27, 17002 Girona (GIRONA)

5 Santa Pau - Platja d'Aro B 1
Lloc de joc: Club d 'Escacs Santa Pau
Plaça de Sant Roc, 3, 17811 Girona (GIRONA)


RONDA 9

25 Desembre 2016

19/03/2017 - 09:30

8,5 Platja d'Aro - Tres Peons B 1,5
Lloc de joc: Club d 'Escacs Platja d'Aro
C./Marina, 7, 17250 Platja d'Aro (GIRONA)

0 3 Olot D - Platja d'Aro B 3

Lloc de joc: Club d 'Escacs Olot
Passeig d'en Blai, 6, 1r, 17800 Olot (GIRONA)

 


GUTENEV ALEKSANDR

09 Desembre 2016

FONF FONT JOSEP

08 Desembre 2016

FERNANDEZ PEREZ DIDIER

04 Març 2016

SLIDE 1

07 abril 2016

CRÒNICA IX RONDA

03 abril 2016

CRÒNICA DARRERA RONDA DEL PER EQUIPS 2016.

Dia 3 d’abril de 2016, dia de transistors que es diria abans, doncs a dia d’avui el que fèiem era enviar watts up i/o consultes via facebook per saber que feien la resta d’equips implicats en ascensos i descensos, especialment dolorós que el Sta. Eugènia no hagi pogut disputar el play-of d’ascens a Primera Divisió empatant a punts i a punts de desempat amb l’altre equip gironí el Tordera, el segon desempat, el resultat particular ha decidit qui disputarà el play-off per l’ascens a Primera Divisió, una Segona Catalana molt igualada, a on es trobarem l’any vinent entre d’altres amb l’equip veí i històric Club GUIXOLENC, derbi.

No acabo d’entendre el canvi de criteri que ara fa que el segon equip classificat de la Preferent de Girona, el Palafolls, no pugi directament com estava previst a l’inici de la Competició, suposo que algú donarà les explicacions oportunes, està clar que la Delegació de Girona és potent en aquest moment, doncs el BANYOLES ha tornat a pujar de categoria ara ja és Club de Divisió D’Honor, i a un nombre molt alt de fitxes de jugadors i a més comptem amb importants clubs que estan a categories nacionals i encara hi haurà algun altre ascens a la promoció.

Nosaltres teníem la feina feta i em rubricat una campanya excel·lent amb una nova victòria, 9 de 9 i una estadística de punts que ja farà la web del Gerunda i l’amic Quim, aquesta vegada hem guanyat al Tordera B, qui venia amb tres jugadors menys, la seva permanència era assegurada i la nostre primera posició també, així que ha estat un matx plàcid per tots els jugadors, això si s’han disputat les set partides amb un resultat favorable de 4’5 a 2’5, més els tres punts per incompareixença.

Club d'Escacs Platja d-AroClub d'Escacs Platja d-AroClub d'Escacs Platja d-AroClub d'Escacs Platja dd-AroClub d'Escacs Platja d-AroClub d'Escacs Platja d-AroClub d'Escacs Platja d-AroClub d'Escacs Platja d-Aro

L’Equip B ha plantat cara a l’Olot D, només hem pogut alinear 4 jugadors i el D de l’Olot a 5, i el resultat final ha estat un ajustat 2 a 3 a favor de l’equip de la Garrotxa. Victòries de Míriam Ballesta i Joan Díaz.

A la tarda/nit hem fet un sopar de final de per equips PIZZA per tots i alguna ràpida a la LA RIERA.


PLAY-OFF

05 abril 2016

PLAY-OFF RONDA 1 14/03/2015

 PLATJA D´ARO C   ELO    GERUNDA I   ELO  1 
1  Castro Ortega, Pere    1700    Fernandez Fyropyatova, Daniel    1320 0
1  Marchan Segade, Yago    1700    Salvatella Blanch, Martina    1336 0
1  Salgado Kruglova, Carolina    1700    Fernandez Alsina, Montse    1320 0
0  Romero Kovina, Daniel    1700    Coll Pallas, Pau    1392 1
 

PLAY-OFF RONDA 2 14/03/2015

 0   GUIXOLENC D   ELO    PLATJA D´ARO C   ELO  4 
0   Miñarro Naverrete, Adriá    1725     Castro Ortega, Pere   1700 1
0   Rodríguez Casasola, Tomás    1700     Marchan Segade, Yago   1700 1
0   Roca Moya, Artur    1700     Salgado Kruglova, Carolina   1700 1
0   Ruiz Cárdenas, Héctor
   1700     Romero Kovina, Daniel   1700 1
 

PLAY-OFF RONDA 3 14/03/2015

 3  PLATJA D´ARO C   ELO    FIGUERES G   ELO  1
1   Korolev Klonitskiy, Ivan    1713     Hurtado Alvarez, Gabriel Enric   1700 0
1   Marchan Segade, Yago    1700     Casado Graboleda, Jokin   1700 0
0   Salgado Kruglova, Carolina    1700     Crespo Romero, Lluc   1700 1
1   Castro Ortega, Pere
   1700     Compte Auge, Lluis   1700 0

 

CHESS RESULTS


RONDA 5-6

05 abril 2016

RONDA 5 07/03/2015

 FIGUERES H   ELO    PLATJA D´ARO C   ELO  2 
0  Blasi Cornella, Adria    1700    Ferre Martinez, Laia    1700 1
1  Lopez Marquez, Erik    1356    Weber Recio, Thomas    1416 0
0  Marin Rabanal, David    1344    Romero Kovina, Daniel    1700 1
1  Blasi Cornella, Aleix    1284    Cervera Gonzalez, Jordi    1320 0
 

RONDA 6 07/03/2015

 2   PLATJA D´ARO C   ELO    SANTA EUGENIA H   ELO  2 
0   Korolev Klonitskiy, Ivan    1713     Gonfaus Brañas, Sergi   1356 1
0   Weber Recio, Thomas    1416     Roig Dueñas, Oriol   1700 1
1   Romero Kovina, Daniel    1700     Jacomet-Rodriguez_JM   1700 0
+   Cervera Gonzalez, Jordi
   1320     Vacant   0 -

 

CHESS RESULTS


RONDA 3-4

05 abril 2016

RONDA 3 28/02/2015

 0   PLATJA D´ARO C   ELO    ALT EMPORDA B   ELO  4 
0  Ferrer Martinez, Laia    1700    Pano Soriano, Gonzalo    1773 1
0  Mancera Florek, Laura    1700    Viñolas Anglada, Laura    1700 1
0  Salgado Kruglova, Carolina    1700    Higueras Ruiz, Blai    1700 1
0  Romero Kovina, Daniel    1700    Pano Soriano, Sergio    1700 1
 

RONDA 4 28/02/2015

 3   ALT EMPORDA C   ELO   PLATJA D´ARO C   ELO  1 
1   Rebollo Ordoñez, Dani    1700     Korolev Klonitskiy, Ivan   1700 0
0   Lupiañez Sampol, Ferran    1412     Castro Ortega, Pere   1700 1
1   Garcia Caro, Juan Alber    1700     Cervera Gonzalez, Jordi   1700 0
1   Campos Hernandez, Guillem    1700     Salgado Kruglova, Carolina   1700 0

 

CHESS RESULTS


Pàgina 7 de 11

CLUB D'ESCACS PLATJA D'ARO

C./Marina, 7,    17250 Platja d´Aro (GIRONA)

+34 (660) 020-960

+34 (636) 439-036

info@platjadarochessclub.cat

ESCOLA D'ESCACS COSTA BRAVA

Col·labora:

AJUNTAMENT DE CASTELL-PLATJA D’ARO

+ 34 (636) 43-90-36

escola@eecb.cat